Prysznic to nie tylko sposób na zachowanie higieny, ale też na chwilę relaksu i czystej przyjemności podczas zapracowanego dnia. Nawet jeżeli nie wyobrażamy sobie życia bez kąpieli w wannie, to z prysznica nie warto rezygnować. 

 

Kompromisowe rozwiązanie 

Kąpiel w kabinie prysznicowej jest najbardziej komfortowa, ale jeżeli jej nie mamy, to warto prysznic zamontować nad wanną. Takie dwa w jednym to doskonałe rozwiązanie dla niezdecydowanych lub w domach, w których są podzielone zdania na temat ulubionej formy kąpieli. Takie kompromisowe rozwiązanie, jakim jest „wannoprysznic” ma swoje zalety i wcale nie musi być gorszą opcją niż wanna czy osobny prysznic. Przede wszystkim w ten sposób oszczędzamy miejsce, co w małej łazience nie jest bez znaczenia. Musimy jednak zadbać o osłonę wanny, aby podczas kąpieli pod prysznicem uniknąć zalewania podłogi. Możemy w tym celu zawiesić wodoodporną zasłonkę, która pełni też funkcję dekoracyjną. Jej zaletą jest między innymi niewysoka cena, dzięki czemu co jakiś czas możemy ją wymienić na nową z innym wzorem i uzyskać nowy look łazienki.

 

Gdy wanna nie jest niezbędna 

Wannę z prysznicem możemy też osłonić szklanym panelem, tworząc coś na kształt kabiny prysznicowej. Producenci wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom klientów, dzięki czemu możemy już kupić gotowe wanny z prysznicem. Ci, którym wanna nie jest do szczęścia potrzebna znajdą na rynku różnego rodzaju kabiny prysznicowe. W Szczecinie, a także wielu innych miastach na terenie całej Polski oferują je sklepy sieci Elements. W ich asortymencie znajdziemy zarówno kabiny o tradycyjnym prostokątnym kształcie, jak i bardziej nietypowe, na przykład półokrągłe. Zyskującą coraz większe zainteresowanie propozycją są prysznice typu walk-in. To nic innego jak kabiny otwarte, bez drzwi. Ich zaletą jest to, że mogą mieć dowolną wielkość, a łazienka wygląda nowocześnie i interesująco. Możemy też zrezygnować z kabiny prysznicowej na rzecz wnęki, ale wówczas musimy wyposażyć je w odpowiednie drzwi – w ofercie sklepów Elements znajdziemy ich duży wybór w różnych rozmiarach i kształtach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *