Posiadanie psa wymaga od nas odpowiedzialności. Musimy zadbać nie tylko o jego dobro, ale również wszystkich osób, które mają z nim styczność. Czworonogi, jak ludzie, mają różne charaktery i czasem wymagają szczególnego traktowania. 

 

Skuteczny sposób na szczekanie 

Psiaki mieszkające w blokach, gdy zostają same w domu, mogą czasem być uciążliwe dla sąsiadów. Reagowanie na wszystko szczekaniem może być irytujące, ale negocjacje z psem mogą się nie udać, a karcenie go za coś, co jest dla niego naturalne, nie powinno nam nawet przychodzić do głowy. Sposobem na takie wyjście z sytuacji, aby nikt nie ucierpiał, jest obroża antyszczekowa. Opinie psiarzy na temat tego rozwiązania są pozytywne – obroża zazwyczaj spełnia swoje zadanie, a pies dzięki niej się uspokaja i mniej szczeka. Obroże elektryczne dla psa na szczekanie reagują początkowo bardzo delikatnie, bo wysyłają jedynie sygnał dźwiękowy, a dopiero po jakimś czasie delikatny impuls elektryczny. Nie jest on niebezpieczny dla psa, a jedynie sprawia mu pewien dyskomfort. Gdy pies nie reaguje na żaden z tych bodźców, obroża na jakiś czas się „uspokaja”, by po pewnym czasie zacząć cały proces od nowa.

 

Bezpieczny wybieg dla psa

Psy, które mają swój własny wybieg albo duże podwórko to bez wątpienia szczęściarze. Czasem jednak trzeba ujarzmić ich wybujały temperament i zadbać o to, aby nie opuszczały bezpiecznego dla nich terenu. Ogrodzenie elektryczne dla psa przydatne jest, gdy chcemy wyznaczyć granice terenu, po którym może się poruszać. Dzięki temu możemy uniknąć na przykład tego, że pies zniszczy nam grządki czy uda się w miejsce, które nie jest dla niego wystarczająco bezpieczne. Takie ogrodzenie możemy także zastosować na otwartym terenie i w ten sposób stworzyć bezpieczny wybieg dla naszego pupila. Niektórym rasom psów wystarczy zwykły spacer na smyczy, inne potrzebują dużo ruchu – elektryczny pastuch to najprostszy sposób na zapewnienie im bezpieczeństwa podczas codziennych aktywności. Elektryczne ogrodzenie przydaje się także podczas psich treningów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *