Nożyki segmentowe potocznie nazywane nożykami z ostrzami łamanymi są szeroko stosowane w logistyce czy budownictwie. Zaletą tych noży jest możliwość szybkiej wymiany ostrzy. Ostrza do noży łamanych nie są zbyt drogie, dlatego zwłaszcza warto kupować te z górnej półki. Na takim przedmiocie nie warto oszczędzać. Jaki nóż łamany jest najlepszy?

Nóż segmentowy – jaki wybrać?

Kupując nóż segmentowy, warto wybrać taki który jest najwygodniejszy oraz najsolidniejszy. Jeśli mamy ograniczony budżet na zakup takiego noża możemy kupić najtańszy, jednak może on się szybko złamać. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy zawrócić uwagę na kilka szczegółów tj. materiał korpusu, materiał prowadnicy, magazynek czy kształt obudowy. 

Biorąc pod uwagę materiał korpusu w nożu segmentowym, w sklepach można spotkać modele wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i aluminium. Te pierwsze niestety są kruche i szybko pękają, natomiast te drugie cechują się odpornością na pęknięcia. Zdecydowanie większość osób kupuje noże z obudową aluminiową. 

Materiał prowadnicy to kolejny ważny element, na który warto zwrócić uwagę. Prowadnice w najtańszych ostrzach są wykonane z tego samego materiału co korpus. To najgorszy możliwy wybór prowadzący to szybkiego wyeksploatowania noża. 

Magazynek to cecha szczególnie przydatna dla osób szybko tępiących noże. To właśnie w magazynku mieszczą się ostrza do noża. Jest to dość istotne udogodnienie, którego nie posiadają wszystkie modele. Zazwyczaj w takim magazynku mieści się do 5 nożyków. 

Gdzie zakupić ostrza do noży łamanych?


Ostrza do noży są powszechnie dostępne w sklepach budowlanych zarówno stacjonarnych, jak i tych internetowych. Zazwyczaj ostrza do noży są sprzedawane w wielu rozmiarach, aby każdy klient dobrał je do posiadanego noża segmentowego. Oprócz wymiaru klienci mogą wybrać ostrza z nacięciami, bez nacięć segmentujących oraz te zakrzywione. Ostrza do noży są bardzo ostre, dlatego producenci dbają o bezpieczeństwo klientów, sprzedając je w specjalnych opakowaniach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *