Rozglądasz się za fotowoltaiką, jednak ilość informacji koniecznych do przyswojenia powoduj, że nie wiesz jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Postaramy się w przystępnej formie zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty jakie, należy wziąć pod uwagę przy zakupie paneli słonecznych. 

Zwróć uwagę na moc

Istotnym czynnikiem jest moc instalacji. Ważne jest to, czy chcesz wybrać instalację dla już istniejącego domu, czy twoje „gniazdko” jest w budowie. Do prawidłowego wyboru mocy mogą posłużyć stare rachunki za prąd lub internetowe specjalne kalkulatory energetyczne. Przyjmuje się także, że pojedynczy system fotowoltaiczny o mocy 1 kW wygeneruje około kWh energii. Tyle właśnie zużywa statystycznie jedna osoba w domu jednorodzinnym – jest to informacja jak najbardziej realna i przyjęta w energetyce. 

Zwróć uwagę na sprawność

Sprawność paneli najczęściej jest mylona z wydajnością. Natomiast chodzi tutaj o możliwość przyjęcia dostępnych rozwiązań i technologii. Specjaliści potwierdzają, że sprawność jest zależna od materiałów, z których zostały wykonane panele. Najpopularniejsze są te wykonane z ogniw monokrystalicznych lub polikrystalicznych. Niebagatelne znaczenie mają również nachylenie dachu oraz lokalne warunki atmosferyczne panujące w obrębie domu.

Zwróć uwagę na markę

Tak jak w przypadku wszystkich produktów i usług, rynek fotowoltaiczny ukształtował swoich liderów. Szukając jednak dobrej firmy, skup się na ich doświadczeniu oraz opiniach wcześniejszych klientów. Liderzy zawsze chcą, aby klient czuł się doceniony i bezpieczny, dlatego decyduj się na firmy oferujące długą gwarancję na instalację. Zastanawiając się jakie panele fotowoltaiczne wybrać, weryfikuj coroczne rankingi przedsiębiorstw oferujących sprzedaż i montaż paneli.

Zwróć uwagę na gwarancję

Gwarancja gwarancji nie równa. Ta zasada dotyczy jak najbardziej paneli słonecznych. Sam produkt jest zazwyczaj objęty gwarancją od 10 do 25 lat. Szukając odpowiedniej firmy dla siebie, należy zwrócić uwagę czy dany usługodawca oferuje gwarancję uzysku, czyli wydajności. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *