Wakacje w Szwecji, wcale nie muszą wiązać się z długim przygotowywaniem się do wyprawy. Do tego kraju skandynawskiego możemy dostać się poprzez miasto Świnoujście. Ystad oraz Trelleborg to dwie miejscowości, do których dopływają promy właśnie ze Świnoujścia. Regularne trasy realizowane są również z Gdańska oraz Gdyni. Co trzeba wiedzieć przed taką morską podróżą?

Plusy związane z odbycia podróży promem

Dlaczego warto dotrzeć do Szwecji promem? Ponieważ kursy z Polski do Szwecji odbywają się regularnie i to aż z trzech nadmorskich miejscowości: Świnoujścia, Gdyni oraz Gdańska. Z każdego portu dopłyniemy w odmienny region Szwecji. Przykładowo ze Świnoujścia są realizowane dwie trasy Świnoujście-Ystad oraz Świnoujście-Trelleborg. Wysoka częstotliwość kursów promów pozwala na szeroki wybór terminów oraz zaplanowanie sobie podróży zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Na prom do Szwecji można także zabrać swój samochód – możliwość taka wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami. 

Własny samochód w czasie wyjazdu to wspaniałe udogodnienie, dzięki któremu turyści mogą zwiedzać Szwecję bez konieczności wynajmowania auta od zewnętrznej firmy. Podróż promem na linii Świnoujście-Ystad trwa około 7 godzin, natomiast są również trasy wymagające płynięcie przez 18 godzin. Dlatego na pokładzie promów znajdziemy restauracje, puby, dyskoteki, a nawet usługi odnowy biologicznej – wszystko, aby umilić czas pasażerom. 

Podróż promem na trasie Świnoujście-Ystad

Szukając w internecie informacji na temat trasy „Świnoujście Ystad”, można się dowiedzieć, że realizowana jest ona już od połowy lat 60. ubiegłego wieku. Obecnie połączenie to jest obsługiwane przez dwóch przewoźników.

Podróż promem na trasie Świnoujście-Trelleborg

Oprócz powyższego połączenia, ze Świnoujścia dostaniemy się również do Trelleborga. Miasto to przyciąga co roku miliony turystów wieloma atrakcjami m.in. zachowanymi obiektami z epoki wikingów. Bilety na tę trasę oczywiście można zakupić, nie wychodząc z domu przez internet. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *