Każde auto z USA kusi ceną i wyposażeniem. Sprowadzenie amerykańskiego samochodu jest bardziej ekonomiczne niż zakup w Polsce, ponieważ zazwyczaj jest on tańszy nawet do 30%. To bardzo duża różnica, dlatego sprowadzanie samochodów z USA kwitnie. Jednakże, decydując się na auto z USA, musimy mieć na uwadze kilka ważnych aspektów. Jak się okazuje, sprowadzanie samochodu z USA wcale nie jest takie proste. 

Auto z USA – import 

Na początku warto przyjąć do wiadomości, że niestety auta ze stanów bardzo często są pokolizyjne. Zazwyczaj nawet są to auta o statusie pojazdów po szkodzie całkowitej. Według przepisów amerykańskich takie pojazdy nie nadają się już użytkowania. Dlatego, zanim auto z USA trafi na aukcję i do Europy przechodzi małą reanimację, aby prezentowało się nienagannie. Jeżeli zdecydujemy się na auto z całkowitą szkodą, nie znajdziemy go w żadnym systemie, ponieważ numery VIN są zwyczajnie usuwane. To duże nieudogodnienie, które utrudnia jego ewentualną naprawę i dobór poszczególnych części auta. 

Auto z USA – jak one się różnią w stosunku do aut europejskich?

Zakupując auto z USA, będziemy musieli go nieco przerobić. Mowa tutaj o dostosowaniu oświetlenia, które zasadniczo różni się od tego europejskiego. Większe wydatki będą nas czekały, jeśli nasze auto posiada w sobie dużo elektryki. Właściciele starszych modeli zapłacą około 2 tysięcy. 

Oprócz oświetlenia nasze auto z USA będzie musiało mieć przerobiony również układ wydechowy, ponieważ w stanach tłumiki są skierowane na prawo. W USA to bardzo częsta praktyka, a w Polsce niestety zabroniona. Biorąc pod uwagę powyższe modyfikacje, właściciele aut z USA muszą liczyć się z kosztami do 5 tys. Zł. 

Auto z USA – problemy z gwarancją

Sprowadzenie samochodów z USA wymaga wiedzy. Dlatego, zanim zdecydujemy się na taki zakup, warto być przygotowanym na to, że zazwyczaj amerykańskie gwarancje nie są uznawane w Europie. Jeżeli w dwuletnim aucie zepsuła Ci się np. sprężarka do klimatyzacji, będziesz musiał naprawić ja na własny koszt.