Tektura falista to bardzo popularny materiał: lekki, wytrzymały i doskonale amortyzujący. Te cechy sprawiają, że idealnie nadaje się do produkcji opakowań. Spotykamy je praktycznie na każdym kroku. Jako producent opakowań tekturowych wiemy, że sprawdzają się zarówno do wyrobu ozdobnych, dekoracyjnych pudełek, jak i praktycznych kartonów na małe AGD. 

Czym jest tektura falista?

Materiał ten składa się z kilku warstw papieru: zewnętrznych płaskich i harmonijkowej wewnętrznej. Jest lekki, wytrzymały oraz ekologiczny. Wyróżniamy tektury faliste 2- warstwowe, 3- warstwowe, 5- warstwowe i 7- warstwowe. Najpopularniejsze są tektury 2- warstwowe, które bardzo chętnie wykorzystują magazyny i firmy kurierskie oraz 3- warstwowe używane między innymi jako przekładki przy pakowaniu delikatnych przedmiotów, np. szkła, zastawy, itp., czy jako termiczny izolator między betonową wylewką podłogi a panelami. Tektury faliste są ponadto niedrogie, łatwo dostępne i uniwersalne.

Gdzie wykorzystuje się tektury faliste?

Tektura falista ma bardzo szerokie zastosowanie. Używa się jej praktycznie wszędzie: zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w wielkich magazynach. Najczęściej mamy z nią do czynienia w następujących branżach:

– magazyny, sprzedawcy i kurierzy  – opakowania z tektury są wytrzymałe, tanie i lekkie. Tektury falistej używa się także do przekładania delikatnych i kruchych przedmiotów, by nie uległy uszkodzeniu podczas wysyłki. Pakuje się w nią również książki.

– branża budowlana i remontowa – tektura falista jest stosowana jako termiczny i akustyczny izolator na podłodze, oddzielający wylewkę z betonu i panele lub płytki. Wykorzystuje się ją także do ochrony podłogi podczas remontu np. przez przesuwanie drabiny oraz podczas przeprowadzek – do zabezpieczania przedmiotów, które łatwo uszkodzić. 

– sztuka i rękodzielnictwo – tektury faliste wykorzystywane są również do tworzenia ozdobnych torebek, pudełek, instalacji artystycznych, a nawet… mebli.  

Zalety tektury falistej

Każdy producent opakowań tekturowych docenia zalety tektury falistej, niezależnie od liczby jej warstw. Z tego też powodu jest ona tak chętnie kupowana i wykorzystywana zarówno w różnego rodzaju  firmach, jak w gospodarstwach domowych. Opakowania z niej wykonane są wytrzymałe, lekkie, tanie oraz przyjazne środowisku.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *