Domy, w którym mieszkamy, mogą zostać narażone na bardzo wiele niekorzystnych warunków i przez to zostać zniszczone. Bardzo wiele osób zastanawia się, co się stanie w przypadku wystąpienia huraganu w Polsce, czy też tornada. Czy takie zjawiska mogą wystąpić? Co wtedy zrobić z ubezpieczeniem domu?

 

Huragan w Polsce

 

Huragan w Polsce w zasadzie nie ma możliwości wystąpienia, ponieważ jesteśmy krajem, który jest zbytnio oddalony od równika. Po drugie zwykle wytwarza się nad wodą, natomiast u nas w Bałtyku raczej woda jest dosyć zimna. Nusiałaby mieć ona ponad 30 stopni Celsjusza, co w przypadku polskich temperatur, nawet upalnych, nie jest zbytnio możliwe. 

 

Tornado silny wiatr

 

Co ciekawe, oprócz huraganu, może niestety wystąpić tornado lub trąba powietrzna, co pokazały niedawne doniesienia. W Europie jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ klimat stale się ociepla, ciepłe masy zderzają się z zimnymi, tworząc anomalie pogodowe. 

 

Nie da się także ukryć, że silne wiatry to raczej standard w Polsce, dlatego trzeba uważać na własne domy, ogrodzenia, a także inne rzeczy małej architektury, znajdujące się w okolicach domu. 

 

Ubezpieczenie domu

 

Warto jednak wiedzieć, że można swój dom ubezpieczyć i warto to zrobić, dzięki temu w razie takiej przygody, możesz liczyć na wypłatę środków, która pozwoli Ci naprawić wszystkie wyrządzone szkody. Czy jedni właściciele są narażeni na większe szkody niż inni? Nie jest to w stu procentach prawda, ponieważ oczywiście pewne miejscowości są narażone na tego typu zjawiska bardziej niż inne, natomiast ogólnie warto wykupić ubezpieczenie.

 

Trzeba jednak pamiętać o tym, że należy dołożyć wszelkich starań, aby dokładnie przeczytać taką umowę, ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe nie odpowiada za zaniedbania, jeśli na przykład zostawisz parasol na balkonie i on ulegnie zniszczeniu lub też zniszczy kawałek Twojej ściany, wtedy raczej nie możesz liczyć na wypłatę pieniędzy, ponieważ zostało to spowodowane z Twojej szkody. Więcej informacji na temat ubezpieczenia swojego domu przeczytasz stronie https://cuk.pl/porady/huragan-wichury-gwaltowny-wiatr-zagrozenia-pogodowe-w-polsce

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *